Smartfon Samsung Galaxy A80 128 Gb Biały / Srebrny.

 

Samsung Galaxy A80 to jeden z najbardziej niezwykłych smartfonów w 2019 roku. Tak bardzo, że o wiele łatwiej jest sobie wyobrazić w arsenale „ludzi w czerni” niż w prawdziwym życiu. Wygląda futurystycznie, dzięki opływowemu korpusowi wykonanemu z unikalnego materiału 3D Glasstic, który jest trudny do zarysowania lub złamania, a w dłoni czuje się jak szkło, a całą twarz zajmuje ekran. Tak, A80 nie ma wycięć, grzywki i kropli pod przednią kamerą, a „podbródek” na dole jest praktycznie nieobecny. Jak? Bardzo proste-przednia kamera też nie, ale miłośnicy selfie nie mogą się martwić-Galaxy A80 jest prawdziwym Selfie-potworem, ponieważ wszystkie trzy główne kamery skutecznie odjeżdżają i przewracają się, stając się przednimi, a zewnętrznie wygląda bardzo podobnie do prądu, jak agenci Jay i Kay aktywują wymazywacze pamięci w powyższym filmie.

 

Konstrukcja kamery nie jest najbardziej zaskakującą różnicą. Główny moduł otrzymał czujnik o rozdzielczości 48 megapikseli i cieszy się wysoką jakością zdjęć i wideo 4K z zaawansowanym algorytmem cyfrowej stabilizacji, a opcjonalny 8-megapikselowy aparat o ultra szerokim kącie widzenia pozwala uchwycić spektakularne krajobrazy i grupowe Selfie. Trzeci moduł jest odpowiedzialny za określenie głębi ostrości w celu uzyskania realistycznego efektu rozmycia tła na portretach. Już znane inteligentne filtry i algorytmy poprawy, doskonale sprawdziły się w smartfonach z serii A I S, godnie wykonują swoją pracę w Galaxy A80-zdejmuje smartfon z godnością. Kamera odwraca się dość szybko, taka decyzja nie będzie po prostu nerwowa.

 

Duży wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,7″ zamienia Galaxy A80 w dobrą alternatywę dla tabletów, wspomagany przez tryb wielooknowy. Ze względu na brak wycięć można oglądać filmy na pełnym ekranie-nic nie rozprasza. Kontrast, soczystość i jasność są na wysokim poziomie, a skaner linii papilarnych jest wbudowany bezpośrednio w wyświetlacz. Głośnik konwersacyjny w A80 jest nieobecny, zamiast niego zastosowano technologię przesyłania dźwięku przez wyświetlacz. Oprócz niezwykłego materiału z tylnej pokrywy, urządzenie podoba się metalową ramą, która sprawia, że wygląda bardziej jak flagowe urządzenia z serii S10 (szczególnie na S10e, tylko o wiele większe) niż inne smartfony z serii Galaxy A z pięknie opalizującą, ale wciąż zwykłą plastikową obudową.

 

Ze względu na swoją konstrukcję smartfon nie otrzymał oceny wodoodporności, chociaż rozpryski są łatwe do wytrzymania. Brakuje również gniazda kart pamięci, ale przy 128 GB wbudowanej pamięci nie wydaje się to krytyczną wadą. Ale z wydajnością urządzenia wszystko jest więcej niż przyzwoite: potężny ośmiordzeniowy procesor i 8 GB PAMIĘCI RAM łatwo poradzą sobie z dowolną grą lub dziesiątkami otwartych komunikatorów w tle. Bateria ma również solidną pojemność, a obsługa szybkiego ładowania do 25W umożliwia szybkie ładowanie Galaxy A80 w krótkim czasie. Niestety nie ma bezprzewodowego ładowania. Gadżet otrzymał obsługę szyfrowania sprzętowego Knox, płatności zbliżeniowe za pośrednictwem Samsung Pay, a także najnowsze wersje protokołów bezprzewodowych.